Ağva Gezilecek Yerler

Ağva gezilecek yerler
Ağva’da gezilecek yerler

Ağva Gezilecek Yerler

Havaların ısınmasıyla birlikte Ağva şu ara bir kaçamak yapmak için en uygun yer gibi… Sabah uyanır uyanmaz Göksu nehri manzarası ile karşılaşacağınız geceleri ise ay ışığını ve yıldızlarını seyredeceğiniz konforlu otellerde siz de yerinizi ayırtabilir özlem duyduğunuz doğayla hasret giderebilirsiniz.  Yemyeşil bir doğaya sahip iki yanında akan Göksu ve Yeşilçay nehirleri cephesinde Karadenizin masmavi suları İstanbul’un kuzeydoğusunda yer alan harika bir cennettir Ağva…
Ağva'da gezilecek yerlerEşsiz tabiatıyla keşfedilmeye hazır Ağva tertemiz doğası ile birlikte size aktivite olarak çok şey sunuyor. Sıcaklar bastırdığında İstanbul’un en temiz denizlerinde birine sahip olan Ağva’da gönlünüzce yüzebilirsiniz. Ağva’nın doğal parkurları başta “Kilimli ve Kadırga Koyları” mağaralar ve keşfedilmeyi bekleyen diğer doğa harikaları ile gezmek ve yürüyüş yapmak isteyenler için oldukça keyifli. Ağva’nın eşsiz doğasında bisikletinizle geziler yapabilir. Göksu nehrinde kiralayabileceğiniz bir tekne ile de nehrin keyini çıkarabilirsiniz.
Son olarak yapılabilecek en keyili işlerden biri hamaklara minderlere ya da çimenlere uzanıp doğanın sesini dinleyerek masmavi gökyüzünü seyretmek olmalı.

Ağva Gezilecek Yerler

GÖKSU
Göksu nehri Ağva’nın batısında kalır ve kumsalın ortasından denize dökülür. Bir doğa harikası olan Göksu’nun kıyıları yemyeşil bitki örtüsü ve kimi bölümlerininde geçit vermeyen sazlıklarla kaplıdır. Sahilinin her iki tarafında konaklama için günübirlik tesisler bulunan derenin güzelliği gezilmeye ve görülmeye değer. Yurtdışında da hızla tanınan bu bölge ülkemiz ve çevre ülkeler için örnek bir turizm bölgesi oluşumu sergiliyor.

YEŞİLÇAY
Ağva’nın doğusunda kalan bu nehir adını bitki örtüsünün suya yansıyan renginden almıştır. Çevresinde otel ve restoranlar bulunan bu nehir Göksu nehrine göre daha uzundur ve doğal bir liman işlevi görmektedir. Ağva’yı gezerken mola vermek isterseniz mendirekle ilçe arasında uzanan rıhtımda bulunan kafe restoranlarda oturabilirsiniz. Deniz bisikleti kiralayarak da nehrin tadını daha iyi çıkabilirsiniz.

Ağva gezilecek yerler
Ağva gezilecek yerler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir