Ayşe Kulin Veda Kitap Özeti

Ayşe Kulin Veda Kitap ÖzetiAyşe Kulin Veda Kitap Özeti

Okunması gereken bir serinin ilk kitabı, Veda. Diğer Ayşe Kulin kitapları gibi çok akıcı ancak bir konunun salt derinine inip orada kalmak yerine bir çok dala bölüp ilgiyi hep yüksekte tuttuğu için kitabın nasıl bittiğini anlamayacaksınız. Serinin bir sonraki kitabına geçiş hızınıza siz de şaşıracaksınız diye tahmin ediyorum. 1.dünya savaşı ve kurtuluş savaşını konu edinen çoğu kitabın aksine millicilerin gözünden değil, daha çok padişah ve çevresinin bakış açısıyla yoğunlaştıran bir kitap. . Savaş ve mücadeler arasında tutkulu aşklar hikayeyi hep diri tutuyor. Beni etkileyen bir özelliği de yazarın ailesinin gerçek hayatının olması. Gerçekçiliğini kullandığı belgelerle sabitliyor üstelik.

Ayşe Kulin Veda Kitap Özeti

Veda birinci dünya savaşı ve kurtuluş savaşını konu edinen pek çok kitabın aksine millicilerin gözünden değil, daha çok padişah ve çevresinin bakış açısıyla yoğunlaştıran bir kitap. .Savaş ve mücadeler arasında tutkulu aşklar hikayeyi hep diri tutuyor. Okuyucuyu etkileyen bir özelliği  yazarın ailesinin gerçek hayatının olması. Üstelik gerçekçiliğini kullandığı belgelerle sabitliyor.

Ayşe Kulin Veda Kitap Özeti
Ayşe Kulin Veda Kitap Özeti

Ayşe Kulin Kimdir Kısaca

Ayşe Kulin, 1942 yılında İstanbul’da Beyazıt’ta doğmuştur. Lise öğrenimini Amerikan kız Kolejin’de almıştır. Buradaki eğitim sürecinde yazar olmaya karar vermiş daha sonra eşiyle beraber Londra’ya yerleşip London School of Economics’de sosyoloji eğitimi almıştır.
Ayşe Kulin’in kitapları dünya çapında 22 dile çevrilmiştir ve yazar, ülkemizde geniş bir okuyucu kitlesine sahiptir. Veda isimli bu romanı, aynı isimle televizyona uyarlanarak 2012 yılında izleyici karşısına çıkmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir