Bodrum’da çocukla tatil rehberi

Bodrumda çocukla tatil rehberiBodrum’da çocukla tatil rehberi

Yaz tatili, hem çocuklar hem de aileler için yılın en güzel zamanıdır. Küçüklerin tatilden beklentisi genelde deniz, kum, güneş ve eğlence iken, ebeveynler bunların yanında biraz da dinlenmek ister. İşte, ailenizdeki herkesi mutlu edecek mükemmel Bodrum tatil rehberi…

Bodrum’da çocukla kalınacak yerler

Tatile gidilen otellerdeki çocuk bakıcılarının ve animatörlerin yardımı, anne babaların yılın yorgunlugunu çıkarmasını kolaylaştıran bir etkendir.

Mandarin Oriental, Bodrum

En küçüğü 72 m²’lik ferah odaları ve tatilde ihtiyaç duyulabilecek, oyun konsolu gibi eğlence araçlarıyla Mandarin Oriental ailecek favoriniz olmaya aday. Çocuk ve Genç Kulübü’nde tüm gün süren animasyonlar, ebeveynlerin aileleriyle ve yalnız olarak geçirecekleri zaman arasındaki dengeyi kolayca kurabilmesini sağlıyor. Tecrübeli çocuk bakıcısı personelinin saat 09:00 ile 22:00 arasında hizmet verdiği otelin restoranlarında da basit ve lezzetli çocuk menüleri servis ediliyor.
Adres: Cennet Koyu, Çomça Mevkii, Göltürkbükü, Bodrum;
Telefon: (0252) 311 18 88

Rixos Premium Bodrum

Rixos Premium Bodrum hiçbir çocuğun sıkılmayacağı bir otel. Üç farklı yaş grubuna ayrılmış Rixy Çocuk Kulübü; sinema, oyun odası, uyku odası, oyun alanı ve aqua parkıyla çocuklara çok çeşitli eğlence imkanları sunuyor. Kulüp aynı zamanda aşçılık ve sanat atölyesi, spor aktiviteleri ve uçurtma festivalleri gibi etkinlikler de düzenliyor. Otelin genç misairleri ile anne babalarına özel bir de bebek ve küçük çocuk bakım programı bulunuyor.
Adres bilgileri: Zeytinli Kahve Mevkii, Bodrum;
Telefon no: (0252) 337 11 22

The Bodrum by Paramount Hotels & Resorts

Çocuklar The Bodrum by Paramount Hotels & Resorts’da kalmaya, yemek yemeye ve özgürce oynamaya bayılıyorlar. Otel çocuklara özel olarak tasarlanmış; Kids’ Studio Club’da çocuk havuzu ve eğlenceli oyuncaklarla dolu bir aqua park bulunuyor. Teen Studio ile gençler de unutulmamış. Ayrıca küçük bir sinema, bebek ve teknoloji odaları da tesisteki diğer hizmetlerden.
Adres: Torba Mahallesi,
Zeytinli Kahve Mevkii, Bodrum;
Telefon: (0252) 311 00 30

Bodrum’da çocukla tatil rehberi

Çocuklarla Bodrum deniz ve plajları. Bodrum yarımadasında, güvenlik ve su temizliği sertiikası almış 71 mavi bayraklı plaj bulunuyor. Bu plajların çoğu özel, ancak ailece keyif alacağınız iyi bir halk plajı seçkisi de mevcut. Halk plajlarının başlıcaları Bitez (Bodrum Belediyesi Özgür Halk Plajı), Göltürbükü, Gündoğan, Kumbahçe ve Ortakent’te yer alıyor. Daha fazla bilgi için www.mavibayrak.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Adını kumsalda gezen develerden alan Yahşi’deki Camel Plajı, ailecek deniz keyi yapmak isteyen Bodrumluların favorileri arasında. İnce kumlu plajı ve sığ suyuyla bu plaj, küçük tatilciler için son derece ideal. Öğleden itibaren kalabalıklaşan plajda güzel bir yer bulmak için erken davranmanızda fayda var.

Bodrumda çocukla tatil rehberi
Bodrum’da çocukla tatil rehberi

Yahşi, Ortakent Bodrum sörfçülerinin bir numaralı mekanı olan Gündoğan’daki Sail Loft’un, rüzgar sörfü ve kürek sörfü dersleri veren tecrübeli bir ekibi var. Burası aynı zamanda, yandaki halk plajında vakit geçirenler için hoş ve rahat bir yemek mekanı.
Adres: Yalı Mevkii No.39, Gündoğan;
Telefon: (0252) 387 73 22

Restoranı yıl boyunca açık olan, Ortakent’in en popüler kumsalı Kei Beach, çocuklar kumda oynayıp yüzerken, ebeveynlerin şemsiyelerin altında rahatlayabileceği keyili bir yer.
Adres: Yalı Caddesi No.38, Yahşi, Ortakent;
Telefon: (0252) 348 31 45

Kaynak: The Guide Bodrum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir