Diş etleri kaşınan bebeği nasıl rahatlatabiliriz?

Diş etleri kaşınan bebeği nasıl rahatlatabiliriz?Diş etleri kaşınan bebeği nasıl rahatlatabilirim?

Bebeğinizin diş etleri kaşınıyor ve bu nedenle çok huzursuz. Acaba onu rahatlatmak için ne gibi yöntemler uygulayabilirim? diye dertleniyorsanız işte bebeklerin rahatlamasını sağlayacak öneriler;

Bebeğinizin 6. ayından itibaren diş çıkarma sürecine girmesi beklenir. İlk dişlerin çıkması genellkile 6. aydan sonra başlayıp 14. aya kadar gecikebilir. Kızaran diş etleri, diş etinin altında ele gelen kabarıklık, salya, sürekli parmakla diş kaşıma, şişen yanaklar, iştahsızlık ya da huzursuzluk diş çıkarma belirtileri arasında sayılabilir. Bebeklerde diş kaşınmasına ne iyi gelir? Diş çıkarma döneminde;

Diş etleri kaşınan bebeği nasıl rahatlatabiliriz?
Diş etleri kaşınan bebeği nasıl rahatlatabiliriz?

1. Tülbentle sarılmış bir buz parçası ile dişlere kompres uygulayın.
2. Bebeğinizin dişlerine soğuk kauçuk kaşık ve diş kaşıma aparatlarının temas etmesini sağlayın, bu, diş etlerindeki ödemi azaltır.
3. Salyası artan bebek, sürekli sıvı kaybedeceğinden, anne sütü ve formül mamayı daha sık aralıklarla verin.
4. Diş ağrılarını ve kaşıntıları azaltmak için üretilen diş jellerini (lidokain içeren) 6 aylıktan büyük bebekler için kullanabilirsiniz.
5. Bebeğin ağrısını azaltamıyorsanız yine doktor önerisiyle parasetamol ihtiva eden ağrı kesici şurup ve fitiller kullanın.
6. Özellikle azı dişleri çıkarken, bebeğinizin kulak veya yanaklarına küçük parmaklarınızla hafif masaj yaparak onu rahatlatın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir