Egm Randevu Alma Yeni Ehliyet Değişimi İçin

2016 yeni yıl ile birlikte araç sahiplerini yakından ilgilendiren ehliyet değişimi mevzusu da gündeme geldi. Emniyet genel müdürlüğünden randevu talebi için şubeye gitmeden internet üzerinden (EGM) sitesinden “Online Sürücü Belgesi sistemi” yılbaşı itibariyle başladı. Sürücülerin en fazla sıkıntı çektiği ve zorlandığı EGM sürücü belgesi için randevu nasıl alacağım? İşte randevuyla ilgili ekran detayları;

Kanun geregi Sürücü Belgelerinde yapılması gereken değişiklikle ilgili ilk adım atılmış oldu. Bununla beraber tüm sürücü ehliyetleri 5 sene içerisinde tamamen değişecektir. Aşağıda ehliyetlerini değiştirmeyi isteyen sürücülerin yapması gerekenleri ve randevu talebi nasıl alınır tüm bilgileri paylaşacağız.

2016 yılında Sürücü Belgesini yenilemek isteyen tüm adayların randevu alarak ve sistem tarafından kendilerine belirtilen tarihte ilgili bürolara müracat etmesi gerekiyor. Randevu işlemlerindeki yoğunluğu önlemek amacıyla organize eden EGM, kolayca randevu almayı sağlıyor.

ONLİNE SÜRÜCÜ BELGESİ RANDEVU BAŞVURUSU 

Yukarıda vermiş olduğumuz link bağlantısına tıklayarak açılacak olan sayfanın üst bölümünde yer alan ‘Randevu Al’ kısmına tıklayan adayların, karşısına ‘İşlem Türü’ seçeneği çıkacaktır..ve;

Yeni-Ehliyet-Randevu-Ekrani-EGM

-İlk Defa Sürücü Belgesi Müracatı,
-Eski Sürücü Belgesi Yenileme-Fark,
-Tebdil (Yabancı Belge Dönüştürme) bölümlerinin hangisi kendileri için uygunsa onu seçmesi gerekmektedir. Seçim yaptıktan sonra da adayların bulundukları şehir seçimi yapması gerekiyor. Daha sonraki adımda ise randevu tarihini ve saatini kendileri için en uygun olan hangisiyse onu seçmesi gerekmektedir.

Ancak sistem henüz yeni olduğu için bazı illerde sistem “Randevu için boş kontenjan yoktur” şeklinde uyarı verilebilir. Böyle bir durumda ehliyetlerini değiştirmek ve yenilemek isteyenler daha sonra tekrar sisteme girerek denemesi önerliyor.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir