Emzirirken diyet yapılır mı?

Emzirirken diyet yapılır mı?Emzirirken diyet yapılır mı?

Nedense ülkemizde kadınlar doğurduktan sonra vücutlarını forma sokmak için harekete geçmeye çekiniyorlar. Emzirirken egzersiz ve diyet programının anne sütü üzerinde olumsuz etkileri olabileceği endişesi her yeni annenin aklını kurcalıyor. Doğru egzersiz ve beslenme programı ile lohusa döneminin hemen ardından, yani altı haftanın sonunda harekete geçmekte hiçbir sakınca yok aslında. Hayatınız boyunca diyetisyene gitmek yerine biraz dikkat etmeyi tercih etmiş olabilirsiniz ancak bu defa gerçekten yardıma ihtiyacınız olduğunu hissedebilirsiniz

Emzirirken diyet yapılır mı?

Sağlıklı bir beslenme programı hem hamilelikte aldığınız kilolardan kurtulmanızı sağlar hem de bebeğinizi emzirirken sizi enerjik kılar. Diyetisyenin hazırladığı beslenme programı sayesinde rahatça aldığınız kilolardan kurtulabilirsiniz. Daha önemlisi kas ve su kaybı olmadan, sadece yağdan kilo verebilir ve sütünüz etkilenmez. Tabii ki bir uzman yardımıyla kilo vermek çok daha güvenli. Yine de birkaç önemli detayı ve örnek beslenme programını sizinle paylaşalım. Siz de evinizde rahatça uygulayabilirsiniz. Önemli olan kararlılık ve istikrar.

Emzirirken diyet yapılır mı?
Emzirirken diyet yapılır mı?

Takviyeler: Emzirmekte olan bir annenin mutlaka C ve D vitamin alması önerilir. En önemli ihtiyacımız emzirme dolayısıyla kalsiyumdur. Omega 3, 6 takviyesi de gereklidir. Haftada en az üç kere balık yiyebilirsiniz. Yağlı balıklar olmasında bir sakınca yok. Diyetisyenim bana özellikle Krill yağını önerdi. Krill hayvanından çıkan bu yağ, omega 3 yağı içeren balık yağlarından daha fazla emilim sağlıyor. eklem yeri rahatsızlıkları, kemik sağlığı ve parlak bir zihin için çok faydalı. Uykusuz annelerin en ihtiyacı olan şey yani.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir