Erkek giyiminin altın kuralları

Erkek giyiminin altın kuralları
Erkek giyiminin püf noktaları

Erkek giyiminin altın kuralları 2017

Hayatta olduğu gibi erkek giyiminde de son derece önemli ve kalıcı kurallar var. Kazanmak istiyorsanız daima kurallara göre oynamalısınız.

Kemer – ayakkabı ikilisi
Stil sahibi sofistike şehirli erkekler genel olarak kemerleri ve ayakkabıları siyah, kahverengi ve lacivert gibi klasik renklerde seçmeli. Neden mi? Çünkü diğer renkleri birbirleriyle kombinlemek çok zor ve gereksiz zaman kaybı. Ancak değişiklik isterseniz, klasik bir siyah ayakkabıyı çok parlak olmayan siyah rugan kemerle tamamlayabilirsiniz. Şayet spor ayakkabı dışında ayakkabı giymem diyenlerdenseniz, ince deri veya kanvas kumaştan spor kemerleri tercih etmelisiniz.

Erkek giyiminin altın kuralları

Gömlek – kravat uyumu
Kim ne derse desin kravatla gömleğin uyumu şıklığın en önemli şartlarından biri. Kravat stilinizi direk olarak yansıtır ve sizi doğru bir kalıba sokar. Örneğin çizgili ve klasik küçük desenli modelleri tercih ederseniz hata yapmazsınız. Kravatla gömleği birbiriyle uyumlu renklerden seçmelisiniz ve desen konusunda dikkatli olmalısınız. Ekose gömleği ekose veya desenli kravatla asla tamamlamayın. Sade ve klasik renklerde kravatlar desenli gömlekleri her zaman dengeler.

Erkek giyiminin altın kuralları
Erkek giyiminin altın kuralları

Kaliteli bir saat
Bildiğiniz üzere saatler, erkeklerin en önemli aksesuarlarından. Gerek casual kıyafetle gerek şık takım elbiseyle kullanabileceğiniz kaliteli, şık ve karizmatik saatlere yatırım yapmalısınız. Dönemsel veya çok ucuz olan modellere ne boşuna paranızı ne de vaktinizi harcamamalısınız.
Özellikle saat tutkunları için bir not; siyah ayakkabı ve kemeri siyah kayışlı saatle, kahverengi ayakkabı ve kemeri de kahverengi kayışlı saatle tamamlamalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir