Günah hastalığının ilacı

Günah hastalığının ilacı
Günah Hastalığı

Günah hastalığının ilacı

Herkes bıkmıştır ondan. Günah yüzünden çekmediği sıkıntı, ıstırap, ah kalmamıştır. Her ne kadar onun yüzünden türlü türlü sıkıntılara düşse de, ondan vazgeçmeyecek kadar da gafildir. Bu gafletinin elbet vardır bir sonu ve çaresi. Bunu da bile bile gaflet denizinde yüzer durur her nedense! Huzur, itminan dolu bir hayat varken onun yaşantımıza getirdiği huzursuzluğu yaşam sayarak yaşamaya devam eder insanoğlu. Evet, insanoğluna her daim huzursuzluk ve uğursuzluk getiren hastalığın ta kendisidir günah… Günahla kendisine yazık eden ve zulmeden insanın yakasına yapışan bu hastalıktan kurtuluşun tevbe ilacında olduğunu bildirmiştir Hz. Yaradan. Günahla kararmış dünyanın zifiri karanlığındaki hasta insanoğluna uzaklıkların arasından uzanıp gelen gizli bir aydınlıktır tevbe.

Günah hastalığının ilacı

Kişinin huzuru ve itminanı için tevbe şarttır. Çünkü günah vazgeçilmez değil lakin tevbe vazgeçilmezdir. Tevbenin vazgeçilmezliği günahın insanın düşürdüğü zelillik, rezillik ve buhrandan belli değil mi? Bunca zelil ve rezil hayatı kendisine reva gören bir kimse ancak ve ancak hastalıklı bir ruha sahip olmalıdır. Hastalıklı bir ruhu da arındırabilecek yegane ilaç ise elbette ki tevbedir…
Kainat Efendimiz Hz. Peygamber dahi bu ilacı bizzat kendisi tatbik ederek bize çokça tavsiye etmiştir. Böyle bir örnek varken biz günah hastalığına düçar insanoğlunun tevbe ilacından başka çaresi ne olsun ki?

Günah hastalığının ilacı
Günah hastalığının ilacı

İnsanın nerede, ne zaman ve kimin vesilesiyle bulması gereken tevbe ilacı kişinin huzuru ve itminanı için şarttır. Çünkü günah vazgeçilmez değil fakat tevbe vazgeçilmezdir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir