Günde bir adet elma yemenin faydası

Günde bir adet elma yemenin faydası
Elma yemenin faydaları

Günde bir adet elma yemenin faydası

İştahı kontrol eden, vücudu temizleyen, kolesterolü düşüren, şeker hastalığı riskini azaltmaya kadar birçok faydaları bulunan elmalardan günde bir adet yiyerek ve aşağıdaki tavsiyeleri uygulayarak pek çok sağlık sorunundan kaçınabilmek mümkün. Alışverişte her zaman leziz ve sarı elmalardan mı alıyorsunuz? Artık eğişiklik vakti geldi. Araştırmalara göre bazı farklı tür elmalar diğerlerine göre beş kat fazla antioksidan içerebilir. Bulguların incelemelerine göre açık kırmızı elma, antioksidan sıralamasında en başta yer alırken ardından koyu kırmızı ve pembe elma geliyor. Yani elma ne kadar kırmızıysa o kadar iyidir. Güneş ışığıyla etkileşime karşı üretilen kırmızımsı renk, meyveye pek çok fayda katıyor.

Günde bir adet elma yemenin faydası

ELMALARI DIŞARIDA SAKLAYIN

Elmalar toplandıktan sonra bile güneş ışığına tepki vererek sağlıklı pigmentler üretmeye devam eder. Bu nedenle uzmanlar onları cam kenarında muhafaza etmenizi öneriyor.

ELMALARI PİŞİRİN

Taze ve gevrek bir elma gibisi yok, değil mi? Fakat konu besleyici maddelere geldiğinde çiğ tüketmek her zaman en iyi yol değil. Bu meyveyi pişirerek, besleyici maddeleri ortaya çıkarmak ve kahverengiye dönüştürüp antioksidan seviyelerini düşüren enzimi yok etmek üzere hücre duvarlarını yıkabilirsiniz. Yapılan bir araştırmaya göre, elmaları mikrodalgada ya da tavada hafifçe pişirmek polifenol seviyesini 2-3 katına çıkarabilir.

Günde bir adet elma yemenin faydaları
Günde bir adet elma yemenin faydaları

Unutmayın; A ve C vitamini dahil, antioksidanların ve lifin yarısı elmanın kabuğunda bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir