Hamilelik döneminde tatil ve seyahat

Hamilelik döneminde tatil ve seyahat
Hamilelikte tatil ile ilgili en önemli sorular

Hamilelik döneminde tatil ve seyahat

Herhangi bir hamileye yaz tatilinden ne beklediğini sorun, hemen hemen cevaplar aynıdır. Hepsi de sıkışık uçak koltukları yerine şezlongları ve kalabalık uçağa binme kuyrukları yerine sakince kitap okumayı tercih ederler. Ancak denize ulaşabilmek için bir şekilde bunlara katlanmak zorundasınız. Eğer önerilerimize kulak verirseniz o kadar da stres yaşamanıza gerek kalmaz. İşe, rahat giyinerek ve yanınıza bolca sağlıklı atıştırmalıklar alarak başlayabilirsiniz. Ve ne olursa olsun her zaman her yerde bol su tüketmeniz gerektiğini unutmadan…

Hamilelik döneminde tatil ve seyahat

Uçakta ayrıcalık

Hamileliğinizi bir avantaja dönüştürebilirsin, istediğiniz özel bir koltuğu seçerek… Önünde koltuk olmayan, çıkış yanı koltukları tercih ederseniz bacaklarınızı rahatça uzatabilirsiniz. Ayrıca şişliği önlemek için bol bol su için. Arada sırada da uçağın içinde minik turlar atın ki kan dolaşımınız normal işlesin. Bu turları her yarım saatte bir tekrarlamanızı öneririz.

Güvenli yerler

Tatilinizde ekstra aşı ya da ilaç almanızı gerektirmeyecek yerlere gidin. Örneğin gittiğiniz yerde sıtmaya yakalanırsanız bu hem sizin hem de karnınızdaki bebeğiniz için tehlikeli olacaktır. Bu tarz, hastalık tehlikesi olan yerlere hamileyken gitmeyin.

Hamilelik döneminde tatil ve seyahat
Hamilelik döneminde tatil ve seyahat

Güneşe dikkat

Cildiniz hamileyken iki kat daha hassastır. Bu nedenle güneşten çok iyi korunmalısınız. Güneş koruyucularınızı sürmeyi ihmal etmeyin. Baktınız sıcakladınız hemen gölgeye geçin. Güneş koruyucu gündüz kremlerinin yanı sıra güneş sonrası kremlerini de kullanın. Güneşten korunarak güneşin tadını çıkarın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir