Hayat Daireler Çizer, Her Şey Değişir

Sonsuza dek birbirini takip eden dört mevsim gibi, döngüler hayatın doğal düzenidir. Zorluklar da mutluluklar gibi zamanla geçip gider. Yükselen her şey düşer ve düşen her şey şu ya da bu şekilde yeniden yükselir. Dünyanın düzeni budur. Hayatın döngülerini kontrol edemeyiz., fakat denizin dalgaları gibi yönlendirebiliriz. Kendi değişen mevsimlerimizi kabul ederek, dünyanın döngüleriyle uyum içinde yaşayabiliriz.

Hayatın düzeni alışıldık iniş çıkışlarıyla bazan oldukça iyi gider. Sonra bir bakarsınız her şey bir anda paramparça olur; kariyer, mali durum, ailemiz, hatta sağlığımız..
Tasvir edilen bu hayatın kötü döngüsünün tersine, birdenbire ruh eşinizi bulsanız, hayatınızın iş teklifini alsanız, ve çok sağlıklı bir dönem geçirseniz de her yaşam hikayesinde olduğu gibi şu sihirli cümleyle her şey değişir “Zamanla, bu da geçer.”

Hayat döngülerle ilerler ve her şey değişir. Bu tip fikirler hepimize tanıdık gelebilir çünkü ta beşikten beri tekerlemeler, şarkılar ve hikayelerle bu sonsuz hakikatleri öğreniriz. Ama öğrenmek vardır, bir de öğrenmek vardır. Dünyanın kurallarından biri olan bu gerçek bizim için öylesine tanıdıktır ki ayağınıza rahatça uyan eski bir ayakkabı gibi, onu artık fark etmez hale gelebiliriz. Ta ki bir gün, anlamı hayatımıza nüfuz edene kadar: Zamanla, bu da geçer. ” Bu anlayış, zor zamanlarda bizi teselli ederken bolluk zamanlarında da şükretmemizi sağlar. Ve bu teselli de geçecektir, diğer her şey gibi. Bu nedenle, endişelenmeyin bu da geçer.

Başlayan her şey biter. Bununla başlarsınız geri kalan her şey iyi olacaktır. Duygular, düşünceler, sevilen kişiler, başarılar, sorumluluklar, tutkular, başarısızlıklar, zorluklar ve keyifler, ayın evreleri gibi görünüp kaybolur. Ve her döngünün süresi, bizim değil Yaratıcı’nın zamanlamasına göre ilerler. Bazı astrologlar değişen şans döngüleri biraz aydınlatabilirler fakat kimse hayatın döngülerini kontrol edemez. Hayatımızın her mevsiminin kendine özgü özel zorlukları, hediyeleri ve dersleri vardır. Bizim elimizden gelen sadece zorluklar karşısında elimizden gelenin en iyisini yapmak ve karşımıza çıkan her güzel şeyin tadını çıkarmaktır. Sıkıntılarda kış sonsuzmuş gibi görülebilir ama ilkbahar gelecektir. Bu yüzden zirvelerin tadını çıkarın, vadilerde daha da güçlenin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir