Ne kadar kahve tüketilmeli?

Ne kadar kahve tüketilmeli?Ne kadar kahve tüketilmeli?

Bazı kişileri şaşırtsa da kahve içmeyi seviyorum. Son zamanlardaki bulgular da kahvenin sağlıklı bir içecek olduğunu destekliyor. Bu yüzden sabah rutinimden vazgeçmeyi düşünmüyorum ve siz de bunu yapmak zorunda değilsiniz. Kahve tüketmeye devam edin…

Kahveye en büyük destek Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden geliyor. Burada yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, kafein tüketmek kalp hastalıklarının ve kanser, Alzheimer ve bunama gibi yaşlanmaya bağlı hastalıkların %90 oranında sebebi olan kronik iltihaplarla savaşıyor.

Ne kadar kahve tüketilmeli?

Kafein uyarıcı bir madde olduğundan, kahve tüketimimi yalnızca sabahları içecek şekilde kısıtlandırıyorum. Her gün iş yapabilmek için birkaç bardaktan fazla sert kahveye ihtiyaç duyuyorsanız veya aynı anda yorgun ve gergin hissediyorsanız kendinizi günde sadece birkaç kahveyle kısıtlamaya çalışın ve opsimum miktarı aşmayın.

Ne kadar kahve tüketilmeli?
Ne kadar kahve tüketilmeli?

Kahve içmek, bünyenizin hassas olması durumunda tansiyonunuzu yükseltebilir. 30-60 dakikaya yayarak her zaman içti͛ğiniz sertlikteki kahvenizi için ve hemen sonrasında tansiyonunuzu ölçün.
Tansiyonunuzda az da olsa yükselme olması, kahve tüketiminizi azaltmanız gerektiği anlamına gelir. Araştırmalara göre kahve içen insanların depresyondan Parkinson’a kadar çeşitli hastalıklara yakalanma riski azalıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir