Orman meyveli dondurma tarifi

Orman meyveli dondurma tarifiOrman meyveli dondurma tarifi

4 Kişilik
Hazırlık süresi:
40 dakika
Malzemeler
2 su bardağı süt
1 paket süt kreması
1 su bardağı toz şeker
2 buçuk silme yemek kaşığı nişasta
İsteğe göre böğürtlen, çilek, dut ya da kakao, çikolata ve fındık parçaları.

Orman meyveli dondurma tarifi

Orman meyveli dondurma tarifi
Orman meyveli dondurma

Yapılması çok kolay bu dondurma tarifini evde içine istediğiniz aromayı katarak lezzetlendirebileceğinizi unutmayın, naneli ya da limonlu yapmak tamamen sizin yaratıcılığınıza ve isteğinize kalmış.
2 su bardağı sütü ve toz şekeri tencerede karıştırarak kaynatın. Sonra içine serperek nişastayı ilave edip bolca karıştırarak koyulaşıncaya kadar pişirin. Daha sonra bir kâseye aktarıp kabuk bağlamaması için streç film ile yüzeyini kaplayıp buzdolabında tamamen soğuyana kadar bekletin. Daha sonra soğuk süt kremasını yaklaşık iki katına çıkana kadar mikserle çırpın. Buzdolabında soğumuş olan karışımla ikisini karıştırarak birleştirin. Ardından karışımı geniş ve  yayvan bir kabın içine aktarıp karıştırın ve kapağı açık halde hemen donmaya başlaması için buzluğa koyun.

Sonra kenarlarından donmaya başlayan dondurmayı kaşıkla sıyırıp tekrar karıştırın ve kapağını kapatıp buzluğa koyun. Aynı işlemi 1-2 saat arayla tekrar edip dondurmayı dondurun. Yeterince donduktan sonra kâselere koyup servis yapın. Hazırladığınız dondurmayı kakao, çikolata parçaları ya da blenderdan geçireceğiniz çilek, böğürtlen, dut gibi meyvelerle karıştırarak damak zevkinize göre çeşitlendirebilirsiniz. Mutlaka deneyin Afiyet olsun.

Orman meyveli dondurma tarifi
Orman meyveli dondurma tarifi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir