Oyuncak Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Oyuncak Alırken Dikkat Edilecek HususlarOyuncak Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Çocuklarımıza oyuncak alırken göstereceğimiz hassasiyetle çevrenin korunmasına katkı sağlayabiliriz. Bunun için yapabileceklerimiz: Fazla ambalaj malzemesi kullanılmış ürünleri satın almamakla işe başlayabiliriz.

Çocuklarımıza dayanıklı oyuncaklar alarak hem aile bütçemizi hem de çevremizi korumuş oluruz. Çünkü oyuncaklar bozulduklarında çöpe gidecektir ve geri dönüşümleri de çok zordur.
Eğer imkan bulabilirsek plastik oyuncaklar yerine tahta oyuncaklar almayı tercih edebiliriz.

Oyuncak Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Pek çok gündelik eşyaya, doğal kaynakların yükünü azaltacak şekilde yeni bir hayat verilebilir, market torbaları (çöp torbası olarak kulanın ya da her alışverişe çıktığınızda yeni torba almak yerine tekrar tekrar kullanın); yiyecek kapları (arta kalanlarla doldurun; tahıllar, fındıklar, kurumuş meyveler, boya kalemleri ya da boncuklarla doldurun); atılacak postalar (arka yüzleri çocuğunuzun karalamaları için kullanılabilir) kataloglar (resimlerini kesip kullanabilirsiniz). Yumurta kartonları, kamışlar, düğmeler, kumaş parçaları ve buna benzer şeyler, dükkanlardan alınmış malzemelerin yerine sanat projeleri ve döküntü eserler için kullanılabilir.

Oyuncak Alırken Dikkat Edilecek Hususlar
Oyuncak Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Çocuğunuz tarafından dekore edilmiş ayakkabı kutuları, boya kalemleri, oyuncak arabalar, oyuncak bebek aksesuarları, diğer küçük eşyalar için bir saklama yeri olarak hizmet verebilirler ya da küçük bebek yatakları veya araba garajları olabilirler. Çocuğunuza eşyaları tekrar kullanmanın amacını da anlatın.. Örneğin, “kağıdın ağaçtan yapıldığını biliyor muydun? Çizim yapmak için yeni bir kağıt kullanmak yerine eski bir mektubun arkasını kulanırsan, bir ağacı kurtarmaya yardım edersin.”

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir