Sabahları Güne İyi Başlayın

Sabahları Güne İyi BaşlayınB vitaminleri, C vitamini, kalsiyum ve magnezyum eksikliği bedeninizi strese sokar, kortizol düzeyinde artışı tetikler ve aşermelere neden olur. Kahvaltı etmeyen insanların çoğu çok önemli besinlerden yoksun kalıyor. Bu durum gün boyunca kötü beslenmeye, üretken ve uyanık kalmak için kafein tüketmeye ve gevşemek için uyku ilaçlarına yönelmeye neden olur. Güne yalnızca mültivitamin hapıyla değil, vitamin içeren besin zengini bir kahvaltıyla başlayın.

Bir avuç böğürtlen (C vitamini), 180-240 gr az yağlı yoğurt (kalsiyum ve magnezyum) ve bir dilim tam-tahıl ekmeğinin üzerinde doğal fıstık ezmesi tüketmeyi deneyin. Tam-tahıl ekmekleri B vitamini zenginidir, fıstık ezmesi ise stres hormonu üretimini düşüren yağ asitleri içerir. Üstelik fıstık ezmesi uzun süre tokluk hissi verir.

Sabahları güne iyi başlamak, bütün günü enerji dolu, mutlu ve huzurlu geçirmemize zemin hazırlayacaktır. Sabah uyandığınızda hareketsiz olarak ağır bir güne başlamak yerine, biraz egzersiz yaparak güne daa dinç bir şekilde başlayabilirsiniz. Uyannca esneme hareketlerini mutlaka yapın. Daha fazla spor yapmaya vaktiniz yoksa işe giderken toplu taşıma araçları yerine yürümeyi, asansör yerine merdiveni tercih edin.. Yürüyereke kas yapabileceğinizi unutmayın.

Sabahları güne iyi başlamak için Protein ağırlıklı kahvaltı yapın
Karbonhidrat ağırlıklı kahvaltı yaptığıızda, kendinizi daha tembel hissedecektir. Bunun için ağır karbonhidrat yerine protein içerikli zengin bir kahvaltıyı tercih edin. Sabahleyin kahvaltı mönünüze yoğurt, yumurta, süt ve yüksek proteinli tahıllar ekleyin. Böylece enerjinizi öğlene kadar koruyarak, tok kalabileceksiniz. Her yeni günü kendi gününüz ilan edin ve yeni bir heyecanla, yeni bir istekle eneri dolu başlayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir