Saç Uzatan Bitkiler

Saç Uzatan Bitkiler

Saçlarınız kısa ve siz saçlarınızı sağlıklı bir şekilde uzatmak istiyorsunuz.Peki ne yapılabilir doğal yollarla saç uzatmak için bitkisel çözümlere başvurmak ne kadar yararlı olur.Hangi bitkiler saç uzaması için faydalı?

Gün içinde ne kadar hareket ettiğiniz ve çevre koşulları saçın uzama sürecini etkileyecektir. Saçlarınız aşırı diyebileceğiniz bir oranda dökülüyorsa veya saç derisi problemleriniz varsa önce bir cilt uzmanına görünmeniz gerekebilir. Sağlıklı beslenme vücudun genelini etkilediği gibi saçları da etkileyecektir. Sağlıklı beslenme sağlıklı saçlara kapı açar. Saçın uzaması önünde sayılabilecek pek çok engel ortadan kalkar.

Sağlıklı ve çabuk uzayan saçlara sahip olmak için gün içerisinde yeterince su içmeye özen gösterin ve kafeinli içeceklerden uzak durun. Pek çok uzman kafeinin saç uzaması önünde bir engel olduğu yönünde hem fikir.
Özellikle yıpranmış ve cansız saçların uzaması oldukça zor ve yavaş olur.Bunun için yapılacak en ideal ve faydalı yöntemler.

Saç Uzatan Bitkiler

Sağlıklı saç uzaması konusunda etkili kabul edilen ve pek çok saç bakım ürününde yer alan bitkilerden biri biberiyedir. Biberiye saç köklerini canlandırır ve hem saç uzamasını hem de saçların daha güçlü, daha sağlıklı olmasını sağlar. Biberiyenin bu etkisini görmek için ister yemeklerinize biberiye katabilir isterseniz de biberiyeli bir saç bakım karışımı hazırlayabilirsiniz.Saç Uzatan Bitkiler;

Elinizde bulunan biberiye yapraklarını on dakika kadar suyun içerisinde kaynatın. Hazırladığınız karışım soğuduktan sonra yaprakları içerisinden alın güzelce süzün. Soğuttuğunuz bu su ile saçlarınızı yıkayın. Küçük bir hatırlatma cildi hassas olan kişiler bitkilere karşı vücudun alerjik bir tepki verip vermediğini ilk olarak el gibi cildin küçük bir bölümünde denemelidirler.

Argan yağı içeren saç ürünleri son zamanlarda oldukça fazla rağbet görüyor.Zahmetli bir üretim süreci olan argan yağı E vitamini zengini, özellikle kuru ve yıpranmış saçtan şikayet edenlerin faydasını göreceği bir yağdır. Saça ışıltı ve canlı görünüm kazandıran, saçın nemini dengeleyen bu yağ aynı zamanda saç uzamasını da kolaylaştırabilir. Şampuan, losyon, sprey veya serum biçiminde argan yağı içeren pek çok ürün saçlarınıza bakım yapmanızı ve saçın hızlı uzaması için gereken desteği saça vermenizi sağlayabilir.Saç Uzatan Bitkiler

İnce telli saçlara sahip olanlar, saç dökülmesinden şikayet edenler argan yağının içerdiği esansiyel yağların saçı beslemesiyle bu tür şikayetlerinin azaldığını görebilirler.

Mutlaka daha öncede duymuşssunzudur papatya ile saç bakımı yapmak çok faydalıdır.Papatya saç uzamasını hızlandırır canlı ve parlak saçlara sahip olmanızı sağlar.Papatya saç ve saç derisini enfeksiyonlardan korur, saçın zarar görmesini zorlaştırır. Saç dökülmesine yol açan saç kuruluğu, kepek, kaşıntı gibi sorunları azaltır. Saçları normal şekilde şampuanladıktan sonra saç derisine papatya yağı ile masaj yapıp, ardından saçı durulayabilirsiniz. Dilerseniz papatya yağı ve su ile bir karışım hazırlayıp yine aynı şekilde saça uygulayabilirsiniz.Böylece daha gür ve sağlıklı uzayan saçlara sahip olabilirsiniz.

Yazar: Yasemin Yılmaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir