Sarımsak Sivilceye İyi Gelir mi?

Sarımsak Sivilceye İyi Gelir mi?

Sarımsak Sivilceye İyi Gelir mi?Eskiden beri antibakteriyel olarak kullanılan sarımsak sivilce tedavisinde de oldukça etkili bir yöntemdir. Sarımsağın sivilce oluşumunu engellediği bir de var olan sivilceleri geçirdiği konusunda bilimsel bir araştırma sonucu bulunmamakla beraber sarımsak yıllardır birçok toplumda kullanılmış doğal bir antibiyotik ve anti bakteriyeldir. Sivilce ve aknelerin genel olarak gözeneklere hapsolan bakteri sebiyle oluştuğu düşünüldüğünde sivilce oluşumunu azaltmak için sarımsak pekala kullanılabilir. Peki Sarımsak Sivilcelere Nasıl uygulanır?

Sarımsak Sivilceye İyi Gelir mi?

Birinci Yöntem: 2-3 diş sarımsağı ezdikten sonra 2 yemek kaşığı kadar suyla karıştırarak vücudunuzda sivilcelerin görüldüğü bölgeye masaj yaparak sürün. Sarımsaklı suyu sürmeden önce bölgeyi ılık suyla yıkamak gözenekleri açarak sarımsağın cilde daha kolay nüfuz etmesini sağlayacaktır. Masaj sonrası 5 dakika bekleyip sivilceli bölgeyi ılık suyla iyice yıkayın.

İkinci Yöntem: 2-3 diş sarımsağı suyu çıkıncaya kadar iyice ezin ve 1 yemek kaşığı sirkeyle karıştırın. Bu karşımı pamukla sivilcelerin olduğu bölgeye sürün ve 5 dakika kurumasını bekleyin. Daha sonra ılık su ile yıkayın.

Sarımsak Sedef Hastalığından tutun pek çok cilt problemlerine de iyi geliyor.

Sedef hastalığını sarımsak yağıyla tedavi edebilirsiniz. Eczanede sarımsak yağı jel kapsüllerinden bulabilirsiniz. İğne yardımıyla içindeki yağı çıkarıp sorunlu bölgeye uygulayın. Ayrıca Sarımsak saç dökülmesi için de doğal bir çözümdür. Sarımsak yağını dökülmenin yoğun olduğu bölgeye uygulayın ve bütün gece öylece kalsın. saçınızı abahleyin yıkayın.

Ayak Mantarı için sarımsak.. Birkaç diş sarımsağı doğrayıp problemli bölgeyi sarımsak ile kapatın. Üzerine ince bir kumaş ya da tül ile kapatarak tüm gece kalmasını sağlayın. Sabahleyin ayağınızı yıkayın ve sarımsak yağını bu bölgeye uygulayın ardından çorabınızı giyin. Bu yöntemi kırmızlık ve kaşıntı ortadan kalkana kadar birkaç gün devamlı uygulayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir