Sigarayı Bırakmak için ne yapmalı?

Sigarayı Bırakmak için ne yapmalıyım?

Sigara içmek kişinin kendisine verdiği en büyük zararlardan birtanesidir. Sigaranın ne denli sağlık düşmanı olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Alışkanlıklardan kolay kurtulunmadığını düşünürsek sigarayı bırakmanın da çok kolay olmayacağını bilmemiz gerekiyor.Bunun için kişinin ilk olarak sigarayı bırakmaya kendisini alıştırması ve inandırması gerekmektedir.İlk olarak sigara içmeyeceğine karar vermeli ve sigarayı bırakmaya niyet etmelidir.Daha sonra aşağıdaki kürün uygulanması çok daha yararlı olacaktır.

Sigarayı Bırakmak için şifalı bitkiler

Sigarayı bırakmak isteyenler için, hem psikolojik destek, hem de faydalı bir bitki kekik.

Sigara bıraktıran doğal kürü hazırlamak için gerekli olan iki şeye ihtiyacınız olacak sıcak su ve dağ kekiği.

Kürün hazırlanması için ilk olarak kekik dağ kekiği olmasını özellikle belirtiyoruz daha etkili sonuç verecektir.Sağlık açısından zararı bulunmayan doğal bir kür ayrıca hazırlanmasıda çok kolay.

Yapmanız gereken şey kaynatılmış suyun içerisine bir yemek kaşığı kadar kekik ilave etmeniz bu şekilde beş dakika daha kaynatacağınız karışımı süzün ve bir bardağa koyun hazır bir şekilde bekletin.Sigara isteğiniz oldukça hazırladığınız bu kürden bir yudum ağzınıza alın bir kaç saniye bekletin ve yutun bu şekilde sigara istediğiniz tamamen geçene kadar devam etmelisiniz bu süre size kalmış.Sigarayı bıraktığınızdan emin oluncaya kadar karışımdan içmeye devam edebilirsiniz.

Sigara içmek kişinin kendisine verdiği en büyük zararlardandır. Sigaranın ne kadar sağlık düşmanı olduğunu herkes  biliyor. Alışkanlıklardan kolay kurtulmanın mümkün olmadığını düşünürsek sigarayı bırakmanın da çok kolay olmayacağını bilmemiz gerekir. Bu nedenle  kişinin ilk önce sigarayı bırakmaya kendisini alıştırması ve inandırması gerekiyor.İlk önce sigara içmeyeceğine karar vermeli ve sigarayı bırakmaya niyet etmelidir.

Yazar: Yasemin Yılmaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir