Sorumluluktan Kaçınmayın

Sorumluluktan insan neden kaçar? Başarılı insanların ortak özelliği, sorumluluk yeteneğinin güçlü olmasıdır. Risk ve sorumluluk kulağa hoş gelmeyebilir; ancak yetişme ve büyüme için kaçınılmaz bir fırsattır.

Kendi Gücünü ve Zaaflarını Tanı

İyi yönlerinizi duymak istesem hemen sıralayabilirsiniz.Ya zaaflarınız, yeterince başarı gösteremedikleriniz? Onlar üzerine yeterince düşünmemişsinizdir. Kimbilir belki de akıl dışı ve dengesiz davranışlarınızı bilinç düzeyinde ele almanın kendinizi aptal durumuna düşüreceğine inanmışsınızdır. Artı ve eksilerinizi başkalarından önce tanımanız önemlidir.

Stres Yapıcılarını Tanı

Geçmişteki sorunları düşünmekten şimdiki sorumlulukları ve gelecek için hazırlıkları ihmal ediyorsak sıkılabiliriz; ama bu sıkıntı sürekli bir stres kaynağı olursa, felaketi bekleyen birinin konumuna düşeriz. Size sıkıntı veren stres kaynaklarını bulun, tanımlayın ve çözümleyin.

Olumlu Düşün

İki ihtimalden olumsuz olanına daha kolay odaklanıyorsanız, kendinizi kaygı üretmek için programlamışsınız demektir. Zihninizin ürettiği malzemeler, davranışlarınızı ve beklentilerinizi gerçekleştirecek potansiyelinizin en önemli kaynağıdır.Sorumluluktan Kaçınmayın

İşleri Erteleme

“Yarın varken neden bugünün işlerini hemen yapayım?” İşte size içinizdeki tembel çocuğun bir oyunu daha.Yarınlar hiç bitmeyecek; fakat gidişat bugünün beklentilerini de yarın gerçekleştirmeyecek.

İnsanlarla İletişimini iyileştir

Olumlu insan ilişkileriniz, her zaman bir kapı açar. Kendinizi dinlettirebilir, güler yüzle karşılatabilir, işlerinizi daha hızlı gördürebilirsiniz. Size vakit ayrılır, sevilirsiniz ve bunların sonucu olarak hayat sevgisini; yani duygusal doyumu yaşarsınız.
Umarız hayatınızın sınav dönemeçlerinde herşeyinizi sınavdaki başarınıza endekslerken anlık mutluluklarınızı kendinize çok görmez, zorunluluklarınızla mutluluklarınızı dengelersiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir