Uçurtma avcısı kitap özeti Khaled Hosseini

Uçurtma avcısı kitap özeti Khaled Hosseini
Uçurtma Avcısı -Khaled Hosseini

Uçurtma Avcısı kitap özeti

Henüz açıp okumaya başlamadan, sizi sadece kapağıyla bile içine çeken bir kitap… Adı gibi uçurtma yarışı ile başlayıp, yine onunla son bulan bu eser, cesaretin, acının, korkunun, sevginin, sadakatin, yalanların ve gerçeğin tam göbeğinde. Sıradan olarak adlandırabileceğimiz bir konu seçilmiş, ancak onu özel kılan ne yazık ki gerçekliği!

Hikaye sizi içine çekip, hayatla ve çok acı gerçekleriyle yüz yüze getirirken bir yandan da ayna olacak. Satır aralarında benliğinizle yüzleşeceksiniz. Bu kitabı diğerlerinden farklı kılan, bu zamana kadar öğretilenlerden başka olarak, bize karşı yapılan yanlışların üstesinden gelebilmek öğüdü değil!

Hep güçlü olup mağlubiyetimizi galibiyete çevirmeyi öğütlendik. Bu sefer ise, isteyerek ya da istemeyerek bir başkasının hayatında oluşturduğumuz yıkımla nasıl başa çıkacağımızı, ruhumuzu nasıl temizleyeceğimizi ve yeniden iyi biri olmanın aslında mümkün olabileceğini hatırlayacağız. Özetle insanlığımızı…

Uçurtma avcısı kitap özeti Khaled Hosseini

Uçurtma Avcısı kitap özeti Khaled Hosseini

Kapaktaki iki çocuk, Hasan ve Emir… Kabil’de beraber büyüyen iki yaşam… Bu iki yaşam eminim sizi öyle etkileyecek ki, bakış açınız bundan sonra aynı kalmayacak.
Karakter sahibi olmanın, parayla, statüyle, soyla verilmediğinin ve asaletin ruhla var olduğunun kanıtı niteliğinde. Çok satanlar listesine ön yargıyla bakan ben, en sevdiğim insan tarafından hediye edilmeseydi büyük ihtimalle bu kitabı alıp okumayacaktım. Aynı hataya sizin de düşmemeniz için bu eleştiri yazısı bir rica niteliği taşıyor. Okumanız ümidiyle…

Uçurtma Avcısı kitap özeti Khaled Hosseini Hakkında Kısa Özet

Uçurtma avcısı kitap özeti Khaled HosseiniKHALED HOSSEINI, Tacik asıllı romancı ve doktor. Şu anda ABD vatandaşıdır. İlk romanı Uçurtma Avcısı, 2003 yılında yayımlanmış olup pek çok ülkede en çok satanlar listesine girmiştir. Türkiye’de Halit Hüseyni olarak da bilinen Dünya edebiyatının tanınan ismi 4 Mart 1965 yılında Afganistan’da doğdu. Hüseyni, 1984 yılında Independence High School Lisesi’ni bitirdikten sonra Santa Clara Üniversitesi Biyolojinbölümüne kabul olmuştur. 1988 yılında mezun olan Hüseyni, ertesi sene Kaliforniya Üniversitesi Tıp bölümüne girmiştir. 1993 yılında cerrah olan Hüseyni, dahili cerrahideki ihtisasını 1996 yılında Los Angeles’taki Cedars-Sinai Medical Center’da tamamlamıştır. Hüseyni doktorluk mesleğine ilk kitabı Uçurtma Avcısı’nı yazdıktan bir buçuk yıl sonraya kadar (2004) devam etmiştir. Hüseyni şu anda Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nde iyi niyet elçisi olarak mültecilere yardım etmektedir. Hüseyni, Kuzey Kaliforniya’da İran asıllı Amerikan eşi Roya ve iki çocuğuyla hayata devam etmektedir.

Uçurtma avcısı kitap özeti Khaled Hosseini
Uçurtma avcısı kitap özeti Khaled Hosseini

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir