Vücut bakımı için ne tür ürünler kullanmalıyız?

Vücut bakımı için kullanabileceğiniz doğal ürünler nelerdir?

Organik besinler ve giyeceklerin ardından şimdilerde yeni trend, organik bakım ve güzellik ürünleri.

Son dönemlerde yiyeceğimizden içeceğimize hatta giydiğimize kadar doğal ürünleri tercih etmeye başlar olduk. Gün geçtikçe büyüyen organik trendi günümüzde güzellik ve bakım ürünlerine de sıçramış bulunmakta.

Vücut bakımı için ne tür ürünler kullanmalıyız?Cildimize sürdüğümüz bazı ürünler cilt tarafından emilerek, dolaşım sistemimize karışır. Cildimiz her ne kadar bizi dış etkilere karşı korusa da kimyasal maddelere karşı daima hassastır. Bu sebeple kimyasal içerikli ürünler, çeşitli rahatsızlıklara yakalanmada rol oynar. Doğal içerikli ürünler tercih etmek, sağlığımız için de büyük önem taşıyor.
Artık pek çok kozmetik markası ürünlerine bitki özleri, aromatik yağlar ve mineralleri dahil ediyor.
Vücut bakımı için ne tür ürünler kullanmalıyız?Cilde, zarar vermeyen, gözenekleri tıkamayan, yağlanmaya neden olmayan doğal güzellik ve bakım ürünleri, doğada bulunan bitkilerin ve mineral tuzlarının farklı oranlarda karıştırılmasından elde ediliyor. Peki, vücut bakımı için ne tür ürünler kullanmalıyız? işte sağlığınız açısından vücut bakımı için bitkisel yağlar, Genel Bilgiler, en faydalı ürünler listesi:

Vücut bakımı için ne tür ürünler kullanmalıyız?

Badem yağı
Badem yağı A, E ve B vitaminleri açısından oldukça zengindir. Cildi korumanın yanında, cilt gözeneklerini açar ve nem düzeyini artırır.

Zeytinyağı
E ve K vitaminleri, kalsiyum, demir, sodyum ve potasyum içerir. Cilt ve saç bakımı ile sindirim sistemi sağlığını korumak için kullanılabilir.

Hindistan cevizi yağı
Cilt bakımı, el ve ayak bakımı, saç bakımı, diş bakımı, makyaj temizleyici, masaj yağı gibi birçok alanda kullanabilirsiniz. Cildi nemlendirici ve yumuşatıcı özelliğe sahiptir.

Kakao yağı
Kuvvetli bir nemlendiricidir. Antioksidan özelliği ve güzel kokusu nedeniyle birçok cilt bakım ürününde kullanılmaktadır. Cilt yaralarının daha çabuk iyileşmesini sağlar ve cilde doğal bir parlaklık verir.

Karite yağı 
A, D, E ve F vitaminleri yönünden zengindir. Cildi canlandırır, yeniler ve sıkılaştırır. Kuru saçların bakımında da kullanılmaktadır.

Gül suyu
Tıkanmış gözenekleri, ciltte oluşmuş yağı temizler. Cilde parlaklık vererek, oluşan kızarıkların giderilmesine yardımcı olur.

Bal
Bal, yiyerek tüketmenin yanı sıra cilt yüzeyinde maske benzeri işlemler ile de kullanılmaktadır. Cildi parlatır, sıkılaştırır ve nemlendirir.

Deniz tuzu
Cilt temizliği için peeling yaparak kullanabileceğiniz deniz tuzu, cildi ölü derilerden arındırmasının yanında, içindeki birçok mineral sayesinde cildinizi besleme, rahatlatma ve sıkılaştırma özellikleri taşır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir