Yazın cildimizi neden güneşten korumalıyız?

Yazın cildimizi neden güneşten korumalıyız?

Deri yaşlanmasının yüzde sekYazın cildimizi neden güneşten korumalıyız?seni çevresel faktörlere bağlı. Yazın cildimizi nasıl koruma altına alır, hangi bakımlarla daha iyi görünmesini sağlarız? Zararlı güneş ışınlarının hyalüronik asit ve kolajen üreten DNA’larımızda hasara neden olmasıyla yaşlanma süreci hız kazanıyor. Bu yüzden güneş koruyucu kullanımına yaz-kış özen göstermeliyiz.

Güneşin olumsuz tahribatlarını önlemek için nasıl bir günlük rutin izlemeliyiz?

Öncelikle cildi kapatacak yoğun ten makyajından uzak durmalıyız. Yazın ne kadar az makyaj, o kadar temiz bir cilt demek. Hiç makyaj yapmasak bile, sadece güneş koruyucu sürmüş olsak dahi eve gelince mutlaka yüzümüzü cilt tipimize uygun biri ürün ile temizlemeliyiz.

Yazın cildimizi neden güneşten korumalıyız?

Nemlendirici yazın çok önemli, özellikle karma ve yağlı ciltler yazın nemlendirici sürmeyi azaltırlar çünkü yoğun geldiğini düşünürler ama bu çok yanlış, cildin her mevsim neme ihtiyacı vardır. Üste sürülen nemlendiriciler, yüzeyi nemlendirdikleri gibi, aşağıdaki nemi de tutmaya yardım ederler. Bu yüzden daha hafif, su bazlı bir nemlendirici yaz boyunca gündüz ve gece kullanılmalıdır. Cildin yazın da en az kış kadar neme ihtiyacı vardır.

Bu dönem hangi cilt bakımlarını yaptırabiliriz?

Yazın cildimizi neden güneşten korumalıyız?
Yazın cildimizi neden güneşten korumalıyız?

Yazın sonunda en çok şikayet edilen cilt problemleri arasında lekeler ve sivilceler geliyor. Aslında ikisinin de sebebi aynı; güneş koruyucular. Düzenli kullanmak lekelenmemek için çok önemli. Diğer yandan, eğer cilde uygun yapıda seçilmezlerse yağlandırdıkları da bir gerçek. Cilt, sıcak ve nemli havanın etkisi ile yazın yorulur. Bu yüzden onu temiz tutmakta, hatta ayda bir profesyonel yöntemlerle temizletmekte fayda var. Hydrafacial vakum yöntemi bunun için ideal. SilkPeel yöntemi de cilt üzerinde kontrollü bir soyma işlemi gerçekleştirdiğinden denenebilir. Eğer lekeye yatkın veya lekeli bir cildiniz varsa, Qwitch lazer ile lekelerinizin koyulaşmamasını sağlayabilirsiniz.

Agresif cilt bakımları yazın da uygulanabilir mi?

Deriye hasar verecek hiçbir işlem Mayıs-Ekim ayları arasına uygun değildir. Özellikle lekeye yönelik uygulamaları, kimyasal peeling’leri ve cilt yenilemek için kullandığımız lazerleri yaz aylarında yapmıyoruz. Sadece tatilde değil, günlük şehir hayatımızda da güneş koruyucu sürmeyi alışkanlık haline getirmeliyiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir