Yeşillikler içinde tatil keyfi

Yeşillikler içinde tatil keyfiYeşillikler içinde tatil keyfi

Doğa manzarasında huzur muhteşem doğası ve orman manzarası, tertemiz havası, bir senfoniyi andıran kuş sesleriyle, her güne zinde ve keyili bir başlangıç yapabilmeniz için tasarlanmış. Gözlerinizi açtığınızda muhteşem bir yeşile ve huzura uyanıyorsunuz.
Sakarya, doğal güzellikleri ve zenginlikleriyle ruhunu dinlendirmek isteyenler için muhakkak keşfedilmesi gereken nadide yerlerden biridir. Şehir hayatının stresinden ve karmaşasından uzaklaşmak isteyenlerin, Sakarya’da görmesi gereken yerlerin başında Sapanca Gölü gelmektedir.

Yeşillikler içinde tatil keyfi

Saklı Güzellik
Saklı Göl, Sakarya’nın yeni yerleşim merkezinde yer alan gizli cennet köşelerindendir. 540 dönümlük bir arazide konuşlanan suni göldeki piknik alanları, özellikle şehir atmosferinden uzaklaşmak isteyen Sakaryalıların uğrak noktalarındandır.

Yeşillikler içinde tatil keyfi
Yeşillikler içinde tatil keyfi

Su  Diyarı Sakarya
Yeşillikler içindeki topraklarında bulunan akarsu ve gölleri olan Sakarya’da, adı anılması gereken daha pek çok göl ve akarsu bulunmaktadır. Senenin dört mevsimi de farklı güzellikteki bu doğal zenginlikler şehrin tatil alanlarındandır.

En Büyük Longoz Ormanı
Sakarya’nın kuzeyinde yeralan Karasu ve Kaynarca ilçelerindeki Acarlar Longozu, Türkiye’nin tek parça halindeki en büyük longoz ormanıdır. Birinci Derece Doğal Sit Alanı, olarak koruma altına alınan, hobi balıkçılığı tutkunları için ideal olan gölde; yayın, kızılkanat ve sazan balığı gibi çeşitler mevcuttur.

Yazın Ayrı Kışın Ayrı Güzel
Poyrazlar Gölü, Sakarya nehrinin kenarındaki alüvyal set gölüdür. Göl, 1993 yılında Bursa Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından yine Birinci Derecede Doğal Sit Alanı, olarak ilan edilmiştir. Yeşillikler içinde yürüyüş ve bisiklet parkurları, piknik alanları ile Poyrazlar Gölü, yaz kış tatili için ziyaret edilebilecek nadide doğal güzelliklerdendir.

Yeşillikler içinde tatil keyfi
Yeşillikler içinde tatil keyfi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir